Posiedzenie Naczelnictwa PH

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Zlotu Druha Szarego w Łomży i Drozdowie, 10-12 marca, odbyło się Posiedzenie Naczelnictwa Poczt Harcerskich, w którym wzięli udział pocztowcy i harcerze z Przemyśla, Skawiny, Szczekocina, Krotszyna i Warszawy. Gospodarzem spotkania była Poczta Harcerska 101 Łomża.

W trakcie spotkania podsumowano miniony rok, przyjęto zadania na najbliższe półrocze oraz ogłoszono wyniki Plebiscytu na najładniejsze i zgodne z wytycznymi wydawnictwa poczt. Była to również okazja do wręczenia Honorowej Odznaki „Za zasługi dla PH” i przyjęcia materiałów do kolejnego numeru biuletynu „Pocztowe Komunikaty”.

Majsterka dla najmłodszych

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników Zlotu Druha Szarego była przygotowana przez pocztowców majsterka. Zuchy własnoręcznie kleiły koperty z okolicznościowym nadrukiem wykonanym przez PH 136 Krotoszyn, uczyły się prawidłowego adresowania i naklejały znaczki Poczty Polskiej. Największą radość sprawiało pisanie listów do najbliższym zamiast sms-ów. Każdy zuch otrzymał również okolicznościową monetę wydaną przez UM Łomża „Jantary”.

Następne spotkanie Naczelnictwa PH z zainteresowanymi pocztami odbędzie się w dniach 3-4 czerwca, podczas 59. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

Posiedzenie Naczelnictwa PH
foto: Pocztowe Komunikaty 01/2017

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *